Travní frézy

Travní frézy – pročistěte svou zahradu

Travní frézy, někdy také označované jako provzdušňovače nebo vertikulátory, jsou skvělou vymožeností, pokud si přejete, aby váš trávník byl neustále svěží, zdravý, hustý a měl tu správnou, sytě zelenou barvu. Skutečnost, že je travní fréza nazývána provzdušňovačem, má nepochybně svůj logický důvod. Úloha kvalitní travní frézy totiž spočívá ve velice účinném, ale zároveň maximálně šetrném odstraňování plevelu, odumřelých částí rostlin, plsti, mechů, plísní a dalších nežádoucích věcí, které se v trávníku čas od času přirozeně vyskytují. Provzdušňování je nesmírně důležitou záležitostí, jelikož vašemu zelenému prostranství umožňuje bez problému „dýchat“ a čerpat živiny i vodu, kteréžto při nedostatečném provzdušnění obtížně pronikají ke kořínkům. Dopřejte svému trávníku zdravý růst a spolehněte se na vysoce kvalitní a spolehlivé travní frézy, které vám dodává společnost Kobras!

Travní frézy elektrické i benzinové

Firma Kobras vám nabízí elektrické i benzinové travní frézy. Taková elektrická travní fréza je levná, nenáročná a naprosto ideální zejména na menších či středně velkých zahradách, na kterých je bezproblémový přístup k elektrice. Elektrické travní frézy od renomovaných firem, jakými jsou například STIGA, AL-KO či MTD spolehlivě zajistí vašemu trávníku přístup ke vzduchu, vodě a potřebným živinám. Lze je pořídit za velice sympatické ceny – nejlevnější modely lze pořídit už okolo 2 400,- Kč. Benzinové travní frézy mají povětšinou výkonnější motor i širší záběr než jejich elektrické sestry a jsou vhodné na velké zahrady.

Travní frézy – co všechnoumožňují?

Vyčesávání spadaného listí, mechu a dalších nečistot travní fréza provádí za pomoci zvláštních drápků z pružinové oceli. Travní frézy navíc disponují noži, které se zařezávají do půdy, pročišťují ji od nečistot a navíc umožňují snadnější pronikání živin ke kořenům trávníku. U profesionálních benzinových fréz je výška nožů nastavitelná, což snižuje rychlost jejich opotřebení. Vyberte si jednoduchý či profesionální model travní frézy, který bude plně vyhovovat jak vám, tak i vašemu trávníku!Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.