Dovolená rychle a snadno

Trávit prázdniny u moře je snem prakticky každého. Na chvíli opustit všední stereotyp, odpočinout si od pracovních nebo školních povinností a jen relaxovat, bavit se a třeba i trochu sportovat. Dovolená u moře je k tomu jako stvořená! Změníte prostředí, užijete si hýčkání v hotelích, poznáte nová místa, nové lidi, novou kulturu. Zkrátka, pročistíte si hlavu a přijdete na nové myšlenky, což potřebuje čas od času každý z nás.

Míst, kam se dá vyrazit na letní dovolenou je nepřeberné množství. Doby, kdy se dalo vycestovat sotva za humna jsou ty tam a nyní stojí většina cestovatelů před nelehkou otázkou – kam vyrazit? Někoho mohou omezovat finance, jiného například strach z létání, či strach z exotických nemocí. V každém případě vždy se dá najít alternativa, která bude jistě splňovat všechny požadavky. Mezi nejoblíbenější destinace českých turistů, kteří vyrážejí na dovolenou vlastním vozem, patří tradičně Itálie a Chorvatsko. Ti, kteří se nebojí létání, volí nejčastěji dovolenou v Řecku, Turecku, Španělsku nebo v Egyptě.

Na dovolenou autem, autobusem i letadlem

Typ dopravy může být vhodným kritériem pro výběr vaší dovolené. Některé země lze navštívit prakticky jakkoliv – autem, autobusem a samozřejmě také letecky. Jiné jsou pak pro odpůrce létání zapovězené. Jedná se zejména o exotické destinace ležící v Asii nebo Střední a Jižní Americe. V případě, že vás ovšem láká dovolená v Evropě, záleží pouze na vás, zda dáte přednost spíše rychlým a pohodlným leteckým zájezdům, nebo budete volit tradiční autobusovou dopravu.

Své kouzlo má také doprava vlastním vozem. Můžete si totiž cestu libovolně upravit a naplánovat si například zastávky v zajímavých městech, které byste za jiných okolností minuli bez povšimnutí. Vlastní auto má své výhody také v samotném letovisku – umožní vám totiž vydat se na výlety do okolí bez toho, abyste byli omezeni skupinou a přesně daným programem. Láká vás navštívit hrad v okolí? S vlastním vozem žádný problém!Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.