Jak naplánovat aktivní rodinnou dovolenou?

Ne vždy vyjde podle našeho plánu to, co si dopředu stanovíme. Především s malými dětmi se tyto plány neplní přesně. Není ale vždy cílem stíhat vše, ale mít daná alespoň místa která chceme navštívit. Dovolenou můžeme strávit aktivně turistikou, cyklistikou, sportovně, nebo relaxačně ve wellness hotelu. Můžeme však využít slevy na pobyty na horách nebo slevy na wellness pobyty, ušetřit a užívat si tak častější rodinné dovolené.

Aktivní dovolená v České republice

Tuzemsko je propleteno mnoha tisíci kilometry turistických tras. Mnoho z nich jsou také poznávací stezky, které nás zavedou do krásných rezervací. Je už jen na nás kam vyrazíme. Je mnoho míst, která jsou zaměřena přímo na rodiny s dětmi a o zábavu je zde postaráno. Například na naší největší přehradě Lipno najdeme v létě snad veškeré možnosti vodních sportů, velice oblíbená je zde stezka korunami stromů a k využití jsou i pronájmy sguashových, tenisových, badmintonových kurtů, bowlingových hal. Vyzkoušet můžeme i golfové simulátory.

Spojit sportovní aktivitu s příjemným vinařským pobytem můžeme díky vinařským stezkám, které propojují vinařské plániny. Stačí si tedy vypůjčit kola a vydat se mnoha kilometrovými stezkami poznávat vinařská města. Také zde můžeme využít slevy na vinařské pobyty. Během vinobraní se pořádají velké slavnosti plné divadelních představení, historických bitev, šermařských představení a to vše v doprovodu hudby. Ochutnávky vína nepostrádají ani vynikající dobrou kuchyni.

Trocha relaxace

Pokud dáváme přednost klidnější dovolené doprovázené procházkami po okolí a poznávání okolních památek měst, můžeme zvolit pobyt ve wellness. Je zde opravdu bohatá nabídka procedur, které pomáhají zklidnit mysl, příznivě působí na spánek a zbavují nás stresu. Výhodou jsou také kosmetické pčinky, díky kterým se zlepšuje pleť, zpevňuje pokožka a ženám pomáhají zbavovat se celulitidy. Patří mezi ne například masáže, zábaly, lázně nebo peelingové kůry. I zde je ale možnost zajít do fitness centra, zajít si na pilates nebo jógu.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.