Léto v letovisku Antalya

Plánujete dovolenou v Turecku? Pak vám jistě přijde vhod několik informací o jednom z jeho nejkrásnějších letovisek, Antalyi. Toto letovisko se nachází na Turecké riviéře a svým návštěvníkům nabízí komfort služeb i překrásné písečné pláže se spoustou slunce. Na své si zde přijdou také milovníci historie, kteří mohou obdivovat četné památky z dob osidlování této oblasti různými kmeny. Antalya je také místem s barvitou mytologií, v níž naleznete celou řadu bohů i bohyní.

Dovolená v Antalyi je ideální volbou, pokud toužíte spojit příjemné chvíle na pláži s fakultativními výlety na zajímavá místa s četnými kulturními památkami. Rozhodnete- li se Antalyi navštívit, pak využijte online katalog srovnávače zájezdů NewTravel.cz, v němž můžete pohodlně a snadno vybírat ze zájezdů desítek českých cestovních kanceláří a naleznete zde samozřejmě také informace o aktuálních slevách u jednotlivých zájezdů.

Představujeme letovisko Antalya

Město Antalya bylo založeno v 2. století př.n.l. a dodnes se zde uchovala celá řada zajímavých historických památek, které poukazují na rušnou historii nejen tohoto města, ale také celé provincie. Letovisko Antalya v sobě tedy kombinuje luxusní hotely a centra pro turisty na pobřeží a historickou část města s četnými památkami. Mezi nejznámější stavby Antalye patří starý římský přístav, flétnový minaret Yivli či Kesik minaret, Hadrianova brána, Üçkapılar nebo park Karaalioglu.

Vydáte- li se od přístavu směrem do města, pak narazíte na starou část města, Kaleici, kde můžete spatřit celou řadu původních staveb, projít úzkými uličkami nebo obdivovat římskou, byzantskou a samozřejmě také tureckou výzdobu zdejších domů.

Pláže letoviska Antalya

Po příjemném dni stráveném procházkami po památkách vám jistě přijde vhod odpočinek na pláži. Teď nabízí letovisko Antalya hned několik. První z nich je Konyaalti nacházející se na západní straně letoviska. Nachází se poměrně blízko centra města a je pokryta oblázky a hrubším pískem, což zajišťuje, že je moře v jejím okolí průzračně čisté. Druhá pláž se nachází na východní straně letoviska a nazývá se Lara. Tuto pláž pokrývají rovněž oblázky, ale již jemnější zlatý písek. Na této pláži si můžete užívat poklidnější atmosféru, než na Konyaalti a je také ideálním výchozím bodem pro vaše pěší výlety.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.