Pokládání a lepení koberců a Podlaháři Hlučín

Podlaha zahalená do koberce

Podlahy jsou nezbytnou součástí interiéru a tvoří nemalý kousek vzhledu celé místnosti. Dobře zvolená podlahová krytina může pozvednout design interiéru, nebo také naopak dokonale potopit veškeré snahy o vytvoření ideálního místa pro vás a vaší rodinu. Podlaháři z Hlučína, kteří svému řemeslu rozumí, mohou pomoci v dotváření stylu, kterého chcete dosáhnout. Proto se neobávejte požádat o pomoc severomoravské odborníky.

Podlaha a podlahové krytiny potřebují stejnou péči a rozvahu, tak jak je to běžné u celkové renovace interiéru. Podlaháři z Moravskoslezského kraje jsou vám k dispozici a nabízejí své letité zkušenosti získané v oboru. Tímto rozhodnutím se odměníte v podobě nové, bezkonkurenční a krásné podlahy, která vám bude sloužit mnoho let a poskytovat všechny skvělé užitné vlastnosti, které odbornou pokládkou hlučínskými podlaháři získáte.

Koberce jsou bezkonkurenční podlahovou krytinou

Koberce jsou bezkonkurenční podlahovou krytinou, která ovládla trh nejen u nás, ale i v zahraničí. Dnešní výrobní metody poskytují širokou paletu nejen vzorů, barev a designu, ale i široké uplatnění (venkovní, vnitřní, běhouny, dekorační atd.), tloušťky, využití materiálů, různé druhy tkaní a podobně. Laik má problém se v tomto nepřehledném množství koberců zorientovat, ale zkušený hlučínský podlahář koberce a jejich využití rozpozná.

Koberce se využívají již odpradávna a nejdříve se dělaly celé ručně. Práce to byla namáhavá a mohli to vykonávat jen zruční lidé. V dnešní době se koberce tkají strojově a jsou cenově dostupné pro každého. Využití koberců je značné, mohou se využít v domácnostech jako běžný koberec, tak i jen jako dekorace, v kancelářích, komerčních místnostech, hotelech, dětských zařízeních a podobně.

Základní dělení koberce a jeho vlastnosti

Koberce se dělí na metrážové koberce a kusové koberce.

 • Mezi kusové koberce patří gobelíny, perské koberce (ručně tkané), běhouny a dekorační koberce. U těchto koberců jsou využity nejrůznější metody stylů tkaní, ale i nejrůznější materiály, vzory, barvy. Tyto koberce většinou slouží jako dekorace, která má za účel zkrášlit danou místnost.
 •  

 • Metrážové koberce jsou běžně využívanou podlahovou krytinou, která nabízí nespočet variant provedení. Tyto koberce jsou vyráběný různými výrobními postupy a proto na trhu naleznete mnoho variant (s vlasem, bez vlasu, se smyčkou, bez smyčky, střižený vlas, syntetické, vlněné, nejrůznější barvy, vzory a designy).
 • Koberce se dělí na tři hlavní skupiny:

 • exteriérové (venkovní) – rohožky, umělá tráva
 • interiérové (vnitřní) – komerční, běžné koberce
 • dekorační – gobelíny, perské koberce, chlupaté koberce
 • Užitné vlastnosti koberce jsou velmi oblíbené, jelikož nabízí komfort spojený s estetičnosti, snadnou údržbou a nízkými pořizovacími náklady. Koberce dále nabízí:

 • dobrou tepelnou a hlukovou izolaci
 • snadnou pokládku
 • snadnou údržbu
 • velký výběr barev, vzorů, designu
 • různou tloušťku koberců
 • nízkou pořizovací cenu
 • dlouhou životnost
 •  

  Podlaháři Hlučín koberce doporučují

  Podlaháři Hlučín doporučují si na pokládku koberce pozvat odborníky, jelikož s touto práci mají letitou zkušenost a odbornou pokládkou předejdete nechtěným vlastnostem koberce v podobě zvlnění, odlézání, třepení a podobně. Podlaháři Hlučín jsou zkušení podlaháři, kteří ví, co se děje s kobercem který je neprofesionálně položený a dokáží tomuto předejít. Na svou práci používají jen ověřené pracovní postupy, které používají podlaháři v celé Evropě. Jejich odvedená práce je prvotřídní a zákazníci jejich služeb rádi využívají.

  Podlaháři z Hlučína se zabývají celou podlahou, jejím příslušenstvím a odborným poradenstvím. Každý si u nich přijde na své a nemusí se obávat, jakýkoliv nechtěných služeb a vnucování toho co nechce. Podlaháři Hlučín jsou solidní firmou, která si zakládá na slušném jednání, kvalitních radách a dobře odvedené práci.

  Pokládání a lepení koberců

  Pokládka jakékoli podlahové krytiny i pokládání a lepení koberců je velmi důležité a proto by jste se do toho neměli pouštět sami, ale přizvat si na slovo vzaté hlučínské odborníky s praxi. Koberce se dají položit dvěma způsoby a to volným položením nebo přilepením. Oba způsoby si žádají zručnost a přesnost. Základem dobré pokládky je dobře připravený podklad, který ovlivňuje celkový vzhled. Podlaháři připraví podklad a přistoupí k samotnému pokládání a lepení koberců. Kraje se začišťují do lišt, nebo se okraje koberce obšívají.

  Podlaháři z Hlučína

  Odborně položené koberce s hlučínskými podlaháři vám vydrží mnoho let a budete spokojení s bezproblémovým užíváním své nové podlahy. Podlaháři Hlučín vám zajistí kvalitní a profesionální pokládání i lepení koberců za dobrou cenu. Severomoravští podlaháři dobře znají všechny možnosti pokládky a vaše podlaha bude krásná a efektivní.

  

  Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

  You must be logged in to post a comment.