Vlajky států

Vlajka je kus látky s pevně stanoveným tvarem, poměrem stran a barevným vzorem. Slouží jako jisté grafické rozhraní komunikace všech členů národa. Vlajky států vyjadřují příslušnost obyvatel k jistému národu, územní jednotce nebo státu a jsou oficiálním symbolem příslušného státu. Jsou jejich společným symbolem, symbolem identity, nebo v jiném případě slouží na signalizaci, nebo označují příslušnost k určité skupině.

Vlaja ČR, nebo vlajky všeobecně zastupují celý národ, společně s ústavou, státním znakem, pečetí, nebo třeba hymnou. Vlajka se upevňuje na vlajkový stožár, nebo žerď za pomoci oček a lanka tak, aby vála ve větru, a aby ji bylo možné kdykoliv vztyčovat a spouštět.

Věda, která se zabývá vlajkami, se jmenuje vexilologie. Zaobírá se zkoumáním, tvorbou a popisováním vlajek, jejich historií, vývojem, symbolikou a vzájemnou odlišností. V podobě barevné a dekorativní výzdoby se ve vlajkách častokrát odrážejí vlastnosti národa, růžné náboženské postoje, názory, mentalita, a podobně.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.