Otevírací doba v obchodech Tesco

Obchodní řetězec Tesco je bezesporu jedním z největších českých maloobchodních řetězců zaměřených na prodej potravin a dalšího spotřebního zboží. Jen pro představu, roční tržby obchodů Tesco se pohybují okolo 40 miliard korun (39,9 miliard korun za celý rok 2010, 42,1 miliard korun za celý rok 2011).

Tesco provozuje několik různých typů obchodů. Jedná se o velké Hypermarkety Tesco Extra (u několika z nich je pak otevírací doba non-stop). Dále se jedná o obchodní domy (například i ten na Národní třídě v Praze), které Tesco provozuje pod značkou My. Dále to jsou pak malé hypermarkety anebo malé prodejny Tesco Express.

Tesco je původem britský maloobchodní řetězec, který prodává především potraviny a další nepotravinářské zboží běžné denní spotřeby. V hypermarketech Tesco Extra nebo v obchodních domech Tesco My, je pak možné nakoupit různé další zboží od elektroniky přes sportovní potřeby, knihy, hračky pro děti, oblečení a různé další zboží. U některých obchodů také Tesco provozuje síť čerpacích stanic.

Otevírací doba Tesco obchodů je velmi variabilní a je přizpůsobena dané lokalitě. Ve velkých městech (především v Praze, v Brně nebo v Liberci, Hradci Králové, Pardubicích a Plzni) je možné najít hypermarkety Tesco Extra, které mají dokonce provozní dobu Non-stop.

Společnost Tesco na českém trhu působí od roku 1996. V tomto roce koupila 13 obchodních domů K-mart v Česku a na Slovensku. K dalšímu většímu rozvoji sítě obchodů Tesco pak došlo v roce 2006, kdy Tesco koupilo síť supermarketů a hypermarketů Carrefour.´

Historie společnosti Tesco sahá až do začátku 20 století. Tesco založil britský obchodník Jack Cohen. Ten si po návratu z první světové války založil malý stánek v londýnském East Endu. Značka Tesco pak vznikla v roce 1924, jednalo se o zkratku z iniciál jména jednoho z dodavatelů čaje (byl jím T. E. Stockwela). Původně značka Tesco byla jen pro čaj, od roku 1929 ji ale začal používat i pro označení obchodu. Současná podoba loga Tesco vznikla koncem 90 let dvacátého století.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.